تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تولید عضله از سلول های بنیادی

  تولید عضله از سلول های بنیادی

  نوشته شده توسط پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی بنیان در 05 شهریور 1395.

  از آن جایی که سلول های بنیادی گذار تدریجی را از آزمایشگاه به بالین متحمل می شوند، گروه تحقیقاتی در ویسکونزین مادیسون راه جدیدی را برای تولید غلظت های بیشتر از سلول های عضلات اسکلتی و پیش سازهای عضلانی از سلول های بنیادی انسانی کشف کرده اند.
  به گزارش بنیان به نقل ازmedicalnewstoday، این روش جدید که در مجله Stem Cells Translational Medicine به چاپ رسیده است می تواند برای تولید شمار زیاد سلول های عضلانی و پیش سازهای عضلانی به طور مستقیم از سلول های بنیادی پرتوان انسانی استفاده شود. این سلول های بنیادی مانند سلول های بنیادی جنینی یا سلول های بنیادی پرتوان القایی می توانند به هر سلولی در بدن تبدیل شوند. بر مبنای تجربیاتی که دکتر سوزوکی و همکارانش بدست آورده بودند و سلول های بنیادی پرتوان را به سلول های مغزی تبدیل کرده بودند، تصمیم گرفتند که این سلول ها را به سلول های عضلانی و پیش سازهای عضلانی تبدیل کنند.
  مهم تر این که این تکنیک جدید سلول های بنیادی پرتوان را به صورت اسفیرهای شناور در غلظت های بالای دو فاکتور رشد(FGF2 و EGF) رشد می دهد. این فاکتورهای رشد سلول های بنیادی را به سلول های عضلانی تبدیل می کند. در مجموع می توان گفت که محققین همواره به دنبال راهی آسان برای تمایز موثر سلول های بنیادی به سلول های عضلانی بوده اند که شرایط را برای استفاده بالینی از آن ها هموار کند. نوآوری این تکنیک این است که این روش شمار زیادتری از سلول های بنیادی عضلانی را بدون استفاده از تغییرات ژنتیکی که در روش های موجود وجود دارد، تولید می کند.

  این مطلب تا کنون 97 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 9 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158200
 • بازدید امروز :77749
 • بازدید داخلی :3798
 • کاربران حاضر :124
 • رباتهای جستجوگر:307
 • همه حاضرین :431